Paz. Ağu 1st, 2021

Karınca üzerine…

3 thoughts on “Karınca üzerine…

  1. Sanırım dünya dönmeye devam ettikçe garip zamanlar daha da garipleşecek. Dünya düzeni ve gidişatı bunu gösteriyor. Yaşanılan olaylardan ders çıkarmak yerine söylenip geçmek moda olmuş. Coğrafi keşifler yapılmış her yeri biliyoruz ama insanlık kaybolmuş. Yakarsa dünyayı garipler yakar demiş müslüm baba ben de güzelleştirirse dünyayı garipler güzelleştirir diyorum. Garip zamanların garip insanlarına selamlar

    1. Bunu okuyunca Cahit Zarifoğlu’ nun sözü aklıma geldi: “Ben bu çağdan nefret ettim. Etimle, kemiğimle nefret ettim.” Yanlış zamanda yaşıyoruz. İnsanlık ölmüş. Çok yazık.

      1. Yeni çağ herkese olduğu gibi bizlere de çok şey gösteriyor. İnsanoğlunun mayasında var anın telaşesine kapılıp büyük resmi görememek.Hiç kimse eşyaya doymuyor ve aslında insanların ne kadar çok eşyası, malı mülkü varsa o kadar mutsuz oluyorlar. Çünkü onların ihtiyacı olan şey eşya değil, ihtiyacı olan manevi şeyler (huzur, mutluluk, güven gibi). İnsanların asıl ihtiyacı olan maneviyatı maddiyatta aradıkları için bu kadar mutsuz oluyorlar. Aslında görmediğimiz şey maneviyat belki de her çağın sorunudur. Günümüz için söylemek gerekirse yakın zamanda gördüğüm bir yazıyı paylaşmak isterim; “Böyle bir çağın insanı olmak imtihan olarak hepimize yeter.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twitter
instagram